Wygląd wnętrz ma coraz większe znaczenie. Chcemy czuć się dobrze w naszych domach, u fryzjera, lekarza czy w banku. Coraz więcej instytucji dba o miejsca oczekiwania dla swoich klientów czy pacjentów. Dawno poszły w zapomnienie drewniane ławki czy nieprzyjazne kolory, które nie kojarzą nam się najlepiej. Także pracodawcy zupełnie zmienili podejście do przestrzeni biurowej.

Fenomen worków sako w firmach

worek sakoW większych firmach już od dłuższego czasu dba się mocno o pracowników, którzy pracują na pełen etat. To jednak 8 godzin w pozycji siedzącej najczęściej przed ekranem komputera. Dlatego bardzo popularne stały się ostatnio pokoje odpoczynku. To osobne pomieszczenia, zwykle dobrze doświetlone światłem dziennym, z otwartą przestrzenią, w której znajdują się kanapy, fotele, niskie ławy, kwiaty, przekąski. To miejsca, które mają wpływać na zmysły – wyciszać je. Mocnym ostatnio produktem w tego typu miejscach jest worek sako. To typ pufy, która gabarytowo przypomina fotel. Zwykle stworzona jest z ekoskóry. Jej fenomen polega na odpowiednim jej wypełnieniu – taki, aby swobodnie dopasowywała się do ciała osoby na niej siedzącej. To powoduje, że jest ponadczasowa – wygodna dla każdego użytkownika. Dostępna jest w wielu różnych kolorach, można więc dopasować ją do każdego wnętrza. Ostatnio jest najchętniej kupowanym siedziskiem do pracowniczych pokojów wypoczynku. Pozwala odpocząć kręgosłupowi i nogom, które wiele godzin ustawione są  w jednej pozycji. Jest bardzo lubiana przez młodych, ale także może być miejscem relaksu osób starszych. 

Pracodawcy coraz częściej dbają o wypoczynek i regenerację pracowników. Do pokojów wypoczynku w miejscach pracy często trafiają worki sako, które pozwalają na odprężenie wszystkich mięśni i stawów. Ich fenomen polega na dopasowaniu się kształtem do każdego ciała i odpowiednim podtrzymaniu go tak, aby mogło się zrelaksować. 

Kategorie: Zabawki