Koszenie trawników to czynność, którą najczęściej wykonują mężczyźni. Wynika to w dużym stopniu z tego, że przy tej czynności trzeba czasami wykazać się naprawdę dużą siłą. Pchanie ciężkiej kosiarki po trawniku to bez wątpienia zadanie, które nie należy do przyjemnych. Od jakiegoś czasu dostępne w sprzedaży są jednak pewne urządzenia dzięki którym będzie można zapomnieć o pchaniu kosiarki.

Nowoczesne kosiarki automatyczne

robot kosiarka do trawyKosiarki jakie znaliśmy do tej pory są wyposażone w silnik spalinowy lub elektryczny zamontowany na specjalnej konstrukcji metalowej poruszającej się na kołach. Takie kosiarki trzeba jednak pchać po trawniku by mogły one kosić trawę. Niektórzy posiadają trawniki na pochyłym terenie i wówczas koszenie może stanowić dodatkowy problem. Świetnie poradzą sobie z nim nowoczesne urządzenia koszące. Do takowych zalicza się robot kosiarka do trawy. Takie urządzenia zwalniają nas zupełnie z obowiązku koszenia trawnika. Wystarczy uruchomić urządzenie i samoczynnie zacznie ono kosić trawę. Kluczowe jest jednak to aby odpowiednio skonfigurować nasze urządzenie oraz wyznaczyć mu granice w których ma się poruszać. Większość modeli robotów koszących działa w taki sposób, że rozpoznaje pole elektromagnetyczne emitowane przez specjalne przewody. Wkupując je płytko w ziemię sprawimy, że zostanie dokładnie wytyczona granica, w której kosiarka ma wykonywać swoją pracę.

Na ten moment roboty koszące sprzedają się naprawdę świetnie. Wynikać to może w dużym stopniu również z tego, że takowe kosiarki są coraz tańsze. Za kilkaset złotych można zakupić już podstawową wersję kosiarki. Jeśli jednak jesteśmy zainteresowani zakupieniem bardziej zaawansowanego urządzenia to trzeba będzie nieco dopłacić. Roboty koszące dostępne są również w sklepach internetowych.