Decydując się na zainwestowanie w system centralnego ogrzewania warto najpierw zorientować się jak kształtują się ceny różnych materiałów używanych do spalania w kotłach. Chodzi bowiem o to, że już minęły czasy gdy na rynku materiałów opałowych dominował jedynie węgiel wraz z drewnem. Obecnie materiałów opałowych jest więcej ale do ich spalania często wymagane są specjalne kotły.

Sprawdzone materiały do ogrzewania domu

kwk wesoła ekogroszekJeszcze całkiem niedawno zawsze w okresie jesiennym Polacy stawali przed wyborem między węglem a drewnem. Niektórzy mniej zdecydowani kupowali jeden i drugi materiał. Na dzień dzisiejszy wybór jest jeszcze trudniejszy bowiem do wspomnianego zacnego grona materiałów opałowych dołączyły jeszcze: pellet z wiórów drzewnych, ekogroszek z polskiego węgla oraz brykiet torfowy. Każdy z tych materiałów jest bardzo kaloryczny ale Polacy w ostatnich latach najbardziej przekonali się do ekogroszku. Na chwilę obecną mnóstwo osób pyta o ekogroszek, który produkowany jest w naszym kraju. Obecnie kwk wesoła ekogroszek produkuje z najlepszej jakości węgla, który podczas spalania w kotłach zasypowych generuje bardzo duże ilości ciepła. To co wyróżnia ekogroszek to również bardzo mała zawartość siarki. Dzięki temu ten rodzaj materiału opałowego uznawany jest za najbardziej ekologiczny. Ekogroszek z Polski spełnia wszelkie wymogi narzucane przez Unię Europejską więc stosując go możemy odczuwać satysfakcję z tego, że nie szkodzimy środowisku.

Do spalania ekogroszku warto stosować specjalne kotły zasypowe. Wiele z nich posiada automatyczny podajnik materiału opałowego. Dzięki takim rozwiązaniom możemy odwiedzać kotłownię nawet co kilka dni. Wystarczy bowiem jedynie dbać o to by w podajniku zawsze znajdował się ekogroszek. Materiał ten często jest sprzedawany w wersji workowanej.