Pierwsze oznaki starzenia się skóry mogą się pojawić w wieku dwudziestu pięciu, trzydziestu, a nawet trzydziestu pięciu lat. Jest to proces indywidualny i zależy od wielu czynników, ale na pewno liczy się stosowanie odpowiedniej pielęgnacji.

Czy ze zmarszczkami można walczyć w nocy?

krem wygładzający zmarszczki na nocZ wiekiem na naszej twarzy pojawiają się bruzdy zmarszczki i przebarwienia, które nie wyglądają estetycznie. Prawie każda kobieta chce z nimi walczyć, ponieważ liczy się dla niej młody wygląd. Choć nie trwa on wiecznie, to można go skutecznie przedłużyć lub sprawić, że będzie się pojawiać mniej zmarszczek. W walce z nimi bardzo ważny jest skuteczny krem wygładzający zmarszczki na noc, ponieważ działa on silnie regenerująco. Ponieważ ma najczęściej gęstą i bogatą konsystencje, to nie nadaje się do stosowanie na dzień, bo pozostawi na skórze tłusty film, który będzie się długo wchłaniał. W ciągu dnia lepiej używać kremów przeciwzmarszczkowych, które głęboko nawilżają wygładzają i zabezpieczają przez promieniowaniem słonecznym dzięki zawartości filtrów. W nocy nasz organizm się sam regeneruje, więc dobry krem może jedynie wzmocnić ten proces i sprawić, że efekty będą spektakularne. Najłatwiej jest walczyć w ten sposób ze zmarszczkami mimicznymi, które nie są trwałe. Mocno wygładzający krem poradzi sobie z nimi bez problemu w ciągu kilku tygodni regularnego stosowania. Najczęściej posiada on w składzie kolagen, który odpowiada za elastyczność i jędrność skóry oraz kwas hialuronowy znany z właściwości nawilżających.

Sucha skóra jest szczególnie podatna na pojawianie się zmarszczek, dlatego tak ważne jest długotrwałe zatrzymywanie wody w skórze. Dobry krem przeciwzmarszczkowy be problemu poradzi sobie z tym zadaniem i wcale nie musi dużo kosztować.