Ciąża to czas, w którym nasze ciało w znacznym stopniu się zmienia i dlatego już wcześniej powinniśmy pomyśleć o częściowej zmianie garderoby, tak by czuć się komfortowo i wygodnie. W tym okresie w szczególności musimy pamiętać o odpowiedniej bieliźnie, która będzie bezpieczna dla nas jak, również dla dziecka. Na co więc zwracać uwagę podczas zakupu i gdzie szukać odpowiedniego fasonu oraz rozmiaru?

Jaka bielizna odpowiednia w ciąży?

rekomendowana bielizna dla kobiet w ciążyObecnie jest coraz więcej producentów, którzy rozszerzają swoją ofertę odzieży oraz bielizny o modele dla kobiet w ciąży. W wielu sklepach stacjonarnych oraz internetowych znaleźć możemy fasony dokładnie dopasowane do indywidualnych potrzeb każdej z nas. Nie da się ukryć, że bielizna jest jednym z najważniejszych elementów wyprawki dla przyszłej mamy. Rekomendowana bielizna dla kobiet w ciąży to wygodne biustonosze do karmienia, elastyczne majtki, a także koszule nocne, które nie będą krępowały ruchów. Elementy te powinny być uszyte z dobrej jakości materiałów, które zapewnią nam dostęp powietrza oraz swobodę, która w tym czasie jest bardzo potrzebna. Ważne, by przed zakupem znaleźć odpowiedni dla nas rozmiar bielizny, w szczególności, jeżeli chodzi o biustonosz, który warto kupić już pod koniec ciąży, ponieważ w tym czasie biust nadal jeszcze się zmienia. Pas w majtkach lub rajstopach nie może być za ciasny, powinien odpowiednio podtrzymywać nasz coraz to cięższy brzuszek. Po porodzie będzie również potrzebny nam specjalny model koszuli oraz biustonosza do karmienia i tutaj w pierwszej kolejności musimy zwrócić uwagę na funkcjonalność. Bielizna powinna więc mieć pomocne zapięcia, aby w prosty i szybki sposób ułatwiły karmienie dziecka, szczególnie w nocy, gdy zależy nam na czasie gdy dziecko niecierpliwie czeka na mleko.

Ważne, aby zaznaczyć, że bielizna czy ubrania, które mają większy rozmiar, wcale nie muszą być nudne i w stonowanych kolorach. Wręcz przeciwnie – bielizna może być bardzo seksowna i kobieca, dlatego w sklepach znajdziemy wiele interesujących i pięknie zdobionych modeli w postaci dodatkowych koronek, falbanek czy kokardek w dowolnie wybranym przez nas kolorze. W odważnej i pięknej bieliźnie każda kobieta poczuje się bardzo atrakcyjnie i to nawet w nieco większym rozmiarze.