Większość przyszłych mam z niecierpliwością wyczekuje momentu, aż pojawi się na świecie ich dziecko i przygotowują się na tą chwilę. Najważniejszą częścią tych przygotowań jest kompletowanie wyprawki, która składa się ze wszystkich, najważniejszych elementów. Na pewno nie może w niej zabraknąć dziecięcych ubranek, które dobrze jest mieć w kilku rozmiarach.

Jakie ubranka niemowlęce są najlepsze?

body niemowlęce rozpinaneDzieci bardzo szybko rosną i najlepiej to widać po noworodkach i niemowlakach, które potrafią nawet w ciągu kilku tygodni wyrosnąć z jednego rozmiaru. Dlatego też zawsze lepiej kupować ubranka o jeden rozmiar większe niż w sam raz. Podstawowym ubrankiem dla malucha są body niemowlęce rozpinane, które dostępne są w wersji dla chłopców i niemowląt. Jest to bardzo praktyczne ubranie, które sprawdzi się na każdą porę roku. Body są dostępne w rozmiarach od czterdzieści do dziewięćdziesiąt osiem więc każdy niemowlak się w nie zmieści. Klasyczne body są gładkie, bez żadnych nadruków, które sprawdzą się nie tylko do codziennego chodzenia, ale także na specjalne okazje. Body są zawsze rozpinane na napy w kroku, dzięki czemu w łatwy i szybki sposób można zmienić pieluszkę bez konieczności zdejmowania całego ubranka. Mogą one być dodatkowo rozpinane na boku wzdłuż brzuszka, aby jego zakładanie było jeszcze prostsze. Tego typu body są szczególnie polecane noworodkom i niemowlakom w pierwszych miesiąca, kiedy nie są jeszcze przyzwyczajone do częstego przebierania. Wystarczy body rozłożyć na przewijaku i położyć na nim maluszka, a następnie wsadzić rączki do rękawów i zapiąć zatrzaski. W przypadku dzieci, bardzo ważny jest materiał z jakiego są uszyte ubranka, dlatego warto wybierać modele bawełniane, ponieważ są miękkie i świetnie chłoną nadmiar wody, przez co nie dopuszczają do przegrzania się malucha.

Jeżeli chodzi o ilość ubranek dla malucha, to nie należy zbyt przesadzać, ponieważ dziecko szybko z nich wyrośnie. Przeważnie wystarczy kupić body w ilości około dziesięciu sztuk w wersji z krótki i długim rękawem, kilka par spodenek, kaftaników i skarpetek. Jeden rozmiar maluch używa przez około miesiąc, a później trzeba już go ubierać w odpowiednio większe. Na specjalne okazje można kupić body ze świętym mikołajem, choinką czy z dowolnym napisem.