Ciężko pracując z utęsknieniem czekamy na wakacje, na urlop, na chwilę relaksu. Niezależnie czy spędzamy wakacje za granicą, czy w Polsce warto przed wyjazdem odpowiednio się przygotować i zapakować najpotrzebniejsze rzeczy. Ja ostatnio coraz częściej decyduje się na wakacje za granicą, ponieważ wówczas mam praktycznie pewną pogodę, a obecnie samoloty, bardzo ułatwiają przemieszczanie się i podróżowanie nawet do odległych krajów.

Wyjazd z wygodnym leżakiem plażowym składanym

wygodny leżak plażowy składanyDla mnie idealnym terminem na wakacje jest wrzesień, ponieważ nie mam dzieci, więc nie muszę dopasować swojego urlopu do planu zajęć w szkole. Dzięki temu we wrześniu zawsze jest mniej turystów, co dla mnie jest dużym plusem. Podczas tego rocznych wakacji chciałabym pojechać i zwiedzić Albanię lub Grecję – ponieważ uwielbiam zwiedzać i poznawać inne ciekawe miasta, miasteczka, ale również bardzo lubię położyć się na plaży, i opalając się zrelaksować po całym roku ciężkiej pracy. Dlatego w mojej torbie znajdą się zarówno wygodne, sportowe buty, sportowe ubrania na dłuższe wyprawy, ale również wygodny leżak plażowy składany, krem z filtrem oraz, oczywiście, strój kąpielowy. Przed wyprawą zawsze sprawdzam w internecie, gdzie znajdują się ciekawe lokalne restauracje, aby spróbować miejscowych specjałów oraz lokalnych trunków. Dla mnie poznawanie nowych smaków, jest dużą atrakcją podczas wakacji. Dlatego też rzadko kiedy decyduję się na pełne wyżywienie w hotelu. Wolę sama odkrywać urokliwe restauracje kawiarnie czy bary. Zawsze szukam również interesujących tras podróży, aby mniej więcej zaplanować sobie wyjazd i nie marnować czasu na organizowanie dnia już na miejscu. Dla mnie wyprawa nie może się udać również bez dobrej książki i bez dobrego towarzystwa. Uważam, że nie ważne, gdzie się jedzie, ważne z kim.

Wakacje to z pewnością beztroski i piękny czas, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Ja zawsze z utęsknieniem czekam na swój urlop. Aby dobrze się do niego przygotować staram się wcześniej zapakować najpotrzebniejsze rzeczy takie jak: wygodne ubrania, kapelusz przeciwsłoneczny, wygodny leżak plażowy składany i oczywiście książkę na drogę.Zawsze zabieram również odręczną apteczkę oraz zastaw bandaży oraz kremy z filtrem przeciwsłonecznym.