Jest coś takiego w starym stylu co nie daje o sobie zapomnieć. Nie wiem sama czy to ta nonszalancka elegancja, czy ponadczasowość sprawiają, że nawet teraz są w modzie. Stylowe dodatki wzorowane na dawnych czasach pojawiają się w naszych ubiorach, sposobie życia, czy aranżacjach domu. Ja także chętnie korzystam z uroków retro i otaczam się takimi smaczkami w tym stylu.

Lustro i inne jego zastosowania

lustra retroMoja łazienka dla gości jest małym i schludnym pomieszczeniem. Panuje tu biel i minimalizm, który ma głównie charakter użytkowy. Choć moje mieszkanie jest raczej eleganckie to jedno pomieszczenie lekko nie wpasowywało się w całość. Z jednej strony wmawiałam sobie, że łazienka dla gości musi taka być, a z drugiej pragnęłam ja odmienić i nadać jej to coś. Myślałam nad wieloma rozwiązaniami, przyszedł mi do głowy jakiś nowy dywanik pod ubikacje, albo taka drewniana półeczka na przybory, ale ostatecznie wybór padł na lustro. Wpadłam na nie całkiem przypadkiem. Szczerze to nawet dokładnie nie pamiętam jak to się wszystko potoczyło. Fakt jest taki, że do domu wróciłam z pięknym lustrem średniego rozmiaru oprawionym złotą lekko zdobioną ramą. Całość utrzymana w klasycznym stylu urzekła mnie swoim wyglądem. W ogóle lustra retro mają coś takiego w sobie, że nie da się przejeść obok nich obojętnie. Wyobraźcie sobie, ze w tej mojej białej łazience, na tych białych płytkach ta złota oprawa wyglądała świetnie. Pomieszczenie wydaje się optycznie dużo większe. Czuje, że moi goście poczują się tutaj odpowiednio ugoszczeni. Od razu całe pomieszczenie się jakoś tak zmieniło na lepsze. Nabrało swojego charakteru i wreszcie zaczęło pasować do całości mojego stylu. Dokupiłam jeszcze do kompozycji taki lekko złotawy dozownik do mydła, niby to drobiazg, ale od razu czułam, że się tutaj wpasuje. Wypatrzyłam go gdzieś na wyprzedaży i od tamtej pory nic nie chce już zmieniać. Lustro nadało wnętrzu dusze, a moi goście mogą się w nim przejrzeć i poprawić to i owo w wyglądzie.

Upiekłam dwie pieczenie na jednym ogniu. Prosta zmianą przypodobałam sobie łazienkę dla gości i nie jest mi już jakoś źle z tym, że nie zadbałam o to pomieszczenie należycie. Teraz jest ona o wiele lepiej wyposażona niż wcześniej. Lustra retro to takie subtelne dodatki, ale w połączeniu z minimalizmem mogą zrobić całą aranżacje.