Wielu rodziców i pedagogów jest zdania, że sztuka obecna w życiu już małych dzieci korzystnie wpływa na ich rozwój. Nie możemy jednak zapominać o tym, by również w życiu nastolatków obecna była sztuka. Cenione książki, muzyka poważna czy malarstwo różnych epok. Warto zagłębić się w ten temat, dowiedzieć się czegoś nowego o tym, co nas otacza.

O sztuce dla młodzieży, jaką książkę wybrać?

wyjątkowe książki o sztuce dla młodzieżyOprócz omawiania tych dzieł w szkole warto rozbudzać ciekawość młodych ludzi do poznawania nowych nurtów sztuki. Pomóc w tym mogą wyjątkowe książki o sztuce dla młodzieży. Przydadzą się zarówno w domu, do rozwijania swoich pasji, ciekawości, jak i w szkole, do nauki o ważnych artystach, epokach, nurtach i stylach artystycznych. Książka „50 idei, które powinieneś znać” może okazać się idealnym wyborem na rozbudzenie ciekawości do sztuki w młodych osobach. Książka ta odpowiada na masę pytań, które nawet mogły nie przyjść potencjalnym czytelnikom do głowy. Dlaczego Leonardo da Vinci pozostawił tak wiele niedokończonych dzieł? Jak powstawały malowidła ścienne w starożytnym Egipcie? Kto stał się prekursorem pojęcia impresjonizmu? Czym była sztuka Ziemi? I jeszcze wiele innych pytań, które zostają omówione w tej książce. Samo wydawnictwo opisuję tę książkę jako obowiązkową dla początkującego erudyty. Żyjemy w czasach, w których walczy się o prawa kobiet, w których ruchy feministyczne stają się coraz bardziej popularne. W związku z tym lektura książki „Krótka historia sztuki tworzona przez kobiety” może okazać się bardzo ciekawa. Książka jest bogato ilustrowana i przedstawia historię kobiet, które walczyły o prawa do uprawiania sztuki w czasach, w których żyły, gdy równouprawnienie, wcale nie było popularne. Nie zapominajmy także, o sztuce współczesnej, która obrazuje obecne problemy świata. Jest bardzo głęboka w przekazie i jej znajomość zdecydowanie przyda się młodym ludziom.

Przedstawia wiele ważnych dzieł od wczesnego modernizmu, aż po najnowsze nurty sztuki. W przejrzysty sposób omawia techniki pracy malarzy i tłumaczy specjalistyczny żargon twórców sztuki od początku dziewiętnastego wieku, aż po czasy obecne. Takich książek na obecnym rynku jest mnóstwo i cieszą się one niesamowitą popularnością nie tylko wśród znawców, dlatego mogą być dobrym wyborem dla młodych.

Kategorie: Usługi