Jak zwykle, raz na kilka lat, musimy wymienić niektóre elementy i podzespoły naszego samochodu, pomimo tego że wszystkie, jest sprawne, a samochód działa bez zarzutów. Jednak chcąc zadbać, w odpowiedni sposób o swój samochód, musimy pamiętać, o przeglądzie wszystkich części i podzespołów dzięki czemu, zawsze dojedziemy do wyznaczonego punktu, bez awarii, a także zaoszczędzimy pieniądze, pomimo wymiany, ponieważ z całą pewnością podczas awarii, naprawa samochodu, będzie więcej nas kosztowała. 

Odpowiednie dbanie o samochód marki peugeot

rozrząd peugeot 206Często słyszy się, że samochody francuskie, są bardzo awaryjne, przez co nie warto kupować tych pojazdów, jednak jest to kłamstwo, szczególnie gdy posiadamy samochód 10 letni, ponieważ duża awaryjność najczęściej spowodowana, jest złym dbaniem o stan techniczny pojazdu. Części do samochodów typu peugeot, citroen renault, są bardzo tanie. Porównując cenę, którą będziemy musieli zapłacić za rozrząd Peugeot 206 ma takie same ceny, jak w przypadku aut z grupy volkswagen czy też audi. Rozrząd w samochodach marki peugeot, są napędzane, za pomocą paska, który napędza wałki. Dlatego, też należy dokonywać wymiany rozrządu po przejechaniu określonej ilości kilometrów. Zazwyczaj liczbę kilometrów, określa producent. W niektórych samochodach francuskich napęd rozrządu, jest wyposażony w łańcuszek rozrządu, co jest niekolizyjnym rozwiązaniem, a więc nie musimy martwić się, że podczas jazdy urwie nam się pasek. Musimy pamiętać, o tym, że wymiana rozrządu, to koszt, w granicy 500-600 zł, jednak gdy nie przypilnujemy wymiany na czas, to koszty które poniesiemy, będą 4 razy większe. Podczas pęknięcia paska rozrządu, często chodzi do wygięcia i połamania zaworów, a także zrobieniu dziury w tłoku, co zazwyczaj okazuje się nieopłacalnym zadaniem, a jedyne co nas ratuje, w tej sytuacji to wymiana silnika. 

Rozrząd, to jeden z najważniejszych elementów budowy naszego silnika, dlatego musimy zadbać o to, aby dokonywać jego wymiany, w odpowiednim czasie, co spowoduje że zaoszczędzimy pieniądze, będziemy jeździć samochodem bezpieczniej, bardziej komfortowo. Wymiana rozrządu na czas wpływa, na stan techniczny naszego samochodu. Wymieniając rozrząd musimy wymienić również pompę wody, co jest kosztem ok 50 zł.  

Kategorie: Motoryzacja