Długo zastanawiałem się jaką uczelnię wybrać. Miałem do wyboru Poznań, albo Toruń. Większość moich znajomych wybrała uczelnię w Toruniu, dlatego uznałem, że też tak uczynię. Najpierw jednak musiałem znaleźć jakieś mieszkanie, bo akademik nie wchodził w grę.

Znalezienie mieszkania studenckiego blisko uczelni

mieszkanie studenckie wynajem toruńKiedy pojechałem do tego miasta, to zatrzymałem się u swojej ciotki na kilka dni i dzięki temu mogłem spokojnie się rozejrzeć. Znalazłem wiele interesujących ofert i podobało mi się prawie każde mieszkanie studenckie wynajem Toruń oferował w dość niskich cenach, dlatego cieszyłem się, że właśnie uczelnię w tym mieście wybrałem. Jedno mieszkanie studenckie mieściło się blisko mojej uczelni i to właśnie tym lokalem zainteresowałem się najbardziej. Wolny był duży pokój w mieszkaniu pięciopokojowym. Dostępne w nim były dwie łazienki i dość spora kuchnia. Mieszkanie było zadbane i mieszkali w nim studenci pierwszego roku. Dogadałem się z właścicielem i wpłaciłem kaucję. Od razu mogłem też wprowadzić się do tego mieszkania studenckiego. Wszystko załatwiłem w ostatniej chwili, ponieważ zajęcia na uczelni zaczynały się za kilka dni. Rodzice przywieźli do Torunia wszystkie moje rzeczy i byłem w pełni wyposażony. Rodzice przelewali mi pieniądze na utrzymanie mieszkania, ale podjąłem też zatrudnienie, żeby mieć pieniądze na inne wydatki. Bez problemu pogodziłem pracę z nauką. Mieszkałem ze studentami, z którymi bardzo szybko się zaprzyjaźniłem.

Nauka nie sprawiała mi trudności, ponieważ wybrałem kierunek, który mnie interesował. Zajęcia były zawsze interesujące i często dodatkowo pogłębiałem swoją wiedzę chodząc do biblioteki, gdzie było mnóstwo materiałów do nauki. W Toruniu szybko się zadomowiłem i podobało mi się w tym mieście.