Podczas przeprowadzki często zachodzi konieczność przechowania pewnych rzeczy w miejscach postronnych. Czasami bowiem osoby wprowadzające się do nowego mieszkania nie mają przygotowanych jeszcze wszystkich pomieszczeń. Dom jest gotowy w stopniu pozwalającym zamieszkać w nim jednak wymaga jeszcze wykończenia oraz dopracowania.

Magazyny do przechowywania rzeczy z przeprowadzki

magazyn do wynajęciaPrzykładem mogą być chociażby takie pomieszczenia jak piwnica, których wykończenie jest realizowane w ostatniej kolejności jako, że na co dzień nie stanowią one powierzchni użytecznej. W związku z tym niektóre sprzęty muszą być przechowane do momentu dokończenia budowy. W takim przypadku skorzystać można z usług firm, które posiadają magazyn do wynajęcia na okres kilku miesięcy lub roku. W takim czasie z pewnością można już zakończyć realizację. Warto dodać, że w przypadku magazynów do wynajęcia osoba najmująca ma do wyboru kilka wariantów. Pierwszym z nich jest wielkość magazynu, która może być zróżnicowana w zależności od docelowej grupy przedmiotów, które mają być w nim przechowywane. Kolejnym aspektem jest długość najmu. Standardowym okresem jest najem kilkumiesięczny lub roczny. Ostatnią ważną kwestią są aspekty prawne, które są zawarte w umowie wypożyczenia przestrzeni magazynowej. Właśnie w niej określona jest odpowiedzialność prawna zarówno najmującego jak i wynajmującego. Zakres odpowiedzialności jest często elementem negocjacji i dyskusji. W umowie warto zawrzeć również ubezpieczenie mienia.

Z pewnością punkt ten podniesie jednostkową cenę czynszu najmu. Zawierając jednak zapis o ubezpieczeniu oraz jego zakres wynajmujący ma pełną pewność, że jego mienie jest przechowywane w odpowiednich warunkach oraz odpowiednio zabezpieczone. W magazynach na wynajem często jest bowiem zastosowany monitoring oraz systemy alarmu, które ostrzegają przed potencjalnie nieuprawnionym działaniem osób trzecich.