Skrzynki do gazu są tego rodzaju asortymentem, którego głównym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa. W jaki sposób? Przede wszystkim poprzez uniemożliwienie dostępu do jej wnętrza niepowołanym osobom, ale też ochrona zaworów przed niekiedy niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Na rynki dostępnych jest ich cała masa wariantów, więc łatwo się zgubić w tym skrzynkowym zawrocie głowy. Na co zwracać uwagę?

Żółta niedroga skrzynka do gazu

żółta skrzynka do gazu - cenaPrzede wszystkim na samym początku warto przypomnieć, że w skrzynce gazowej na ogół mieści się główny zawór. Pozwala na szybkie odcięcie dopływu surowca do mieszkań, co jest niekiedy niezwykle istotne. Kiedy? Na przykład w sytuacji zagrożenia rozprzestrzeniania się pożaru lub sytuacja, w której może nastąpić nagły wybuch. Zgodnie z prawem taki zawór musi znajdować się w określonej odległości od domu. Dobrze, ale jakie znaczenie ma sama skrzynka? Przede wszystkim stanowi zabezpieczenie przed dostępem do zaworów przez niepowołane osoby. Przechodząc ulicami, niejeden raz można zauważyć, że okazuje się obiektem westchnień wielu osób – chociażby poprzez malowanie po nich farbami w sprayu. Gdyby nie posiadała odpowiedniego zamknięcia, możliwe, że niektórzy zechcieliby oddać się błogiej zabawie kurkami instalacji. Poza tym powinna także udaremniać uszkodzeniom rurek czy innych elementów przed niesprzyjającą pogodą. Na przykład przed deszczem, śniegiem, ale również mrozem lub silnym, wyjącym wiatrem. Warto na koniec usystematyzować parametry, jakimi powinna cechować się żółta skrzynka do gazu – cena, wytrzymałość, odporność na niesprzyjające warunki pogodowe czy na sam koniec również widoczność. Żółte wykończenie jest celowe – ma zwracać na siebie uwagę, by w sytuacji zagrożenia nie marnować czasu na poszukiwanie głównego zaworu. Wreszcie należy wspomnieć, że skrzynki są wyposażone w uniwersalny zamek. Na ogół są otwierane trójkątnym kluczykiem, który posiadają wszystkie najważniejsze służby ratunkowe. 

Zabezpieczenie zaworu i elementów instalacji gazowej, jakim jest skrzynka to niezwykle istotny przedmiot. Umożliwia udaremnienie dostępu niepowołanym osobom, ale też ochrania wnętrze przed niektórymi niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Dzięki niej zaworom i kurkom niestraszny będzie deszcz albo porywisty wiatr.