Wynajmowałem mieszkanie, w którym zainstalowane było ogrzewanie gazowe. Korzystałem z tej wygody, ale rachunki były dość spore. Na szczęście, miałem niewielkie mieszkanie, które szybko można było nagrzać no i kominek w salonie, więc była dodatkowa alternatywa.

Ogrzewanie mieszkania drewnem opałowym

drewno opałowe rybnikW tym roku zdecydowałem się zaoszczędzić na ogrzewaniu gazowym i wykorzystać kominek. Musiałem jedna zrobić sobie na całą zimę zapas drewna, żeby co chwilę go nie kupować. Miałem miejsce w pomieszczeniu gospodarczym, wiec miałem gdzie trzymać drewno opałowe Rybnik znałem świetnie, ponieważ w mieście tym od urodzenia i wiedziałem od kogo warto było kupić dobrej jakości drewno do kominka. Pojechałem do składu opału, który mieścił się na obrzeżach miasta. Wybrałem najdroższe drewno, które było dostępne, ponieważ dawało mi gwarancję, że będzie się dłużej paliło. Nie kupowałem już drewna rozpadowego, ponieważ nie było mi ono potrzebne. Drewno opałowe zleciłem dostarczyć transportem do domu. W pomieszczeniu gospodarczym zrobiłem miejsce i jak kierowca przyjechał, to schowałem tam drewno. Było ono pakowane w workach po dwadzieścia kilogramów i to było bardzo praktyczne. Mogłem ogrzewać mieszkanie za pomocą kominka. Dawało to odpowiednie efekty i w całym mieszkaniu było bardzo ciepło. Całą zimą ogrzewałem mieszkanie za pomocą kominka i zakupiona przeze mnie ilość drewna była wystarczająca. Za rachunki już nie płaciłem tak dużo, co mnie bardzo cieszyło.

W moje ślady poszedł sąsiad, który mieszkał na przeciwko mnie. Zamontował sobie kominek i również ogrzewał w ten sposób mieszkanie. Był tak samo jak ja zadowolony, bo nie tylko zaoszczędził, ale szybko nagrzał całe mieszkanie. To było doskonałe rozwiązanie pozwalające oszczędzić pieniądze.