Kiedy posiadamy basen, nawet taki, z którego funkcjonalności korzystamy sezonowo, np. basen dmuchany, musimy w odpowiedni sposób zadbać o to, by woda, która się w nim znajduje była odpowiednio czysta. Ze względów ekologicznych nie powinniśmy stale wymieniać wody, kiedy tylko ulegnie ona zabrudzeniu. Na rynku znajdziemy szereg rozwiązań dających nam inne możliwości poradzenia sobie z tym problemem.

Środki idealne do basenów

środek flokujący do basenuRozwiązaniami tymi są różnorodne preparaty chemiczne, które pozwalają na szybkie i efektywne oczyszczenie wody w naszym basenie, niezależnie od tego, w jakim jest ona stanie. Jednym ze skutecznych preparatów tego typu jest środek flokujący do basenu. Jest to substancja, która sprzedawana jest w opakowaniach o różnej pojemności i najczęściej bez większego problemu możemy dokonać jej zakupu w sklepach ogrodniczych, które w swojej ofercie posiadają również baseny lub akcesoria do ich odpowiedniej pielęgnacji. Środek ten doskonale sprawdza się w momencie, gdy w naszym basenie mętnieje woda, a nam zależy na tym, by była ona przejrzysta przez jeszcze dłuższy czas. W tym życzeniu nie ma niczego zaskakującego, ponieważ jeśli w szybki sposób zareagujemy na mętnienie wody, będziemy w stanie dość dobrze przedłużyć przydatność tej wody do dalszego korzystania z basenu. Dozowanie środka flokującego do basenu jest dość proste, a wszystkie informacje związane z ilością preparatu, jaką powinniśmy użyć na określoną pojemność basenu, znajdziemy na etykiecie. Nawet jeśli konieczne będzie rozcieńczenie preparatu, bez problemu sobie z tym poradzimy bez wcześniejszego doświadczenia w tym zakresie. Środki te, są oczywiście zamykane w bezpieczny sposób, co sprawia, że możemy być spokojni o bezpieczeństwo dzieci, które mogłyby znaleźć ów preparat w naszej przestrzeni domowej.

Środki flokujące produkowane są przez różne firmy. Z tego względu mogą charakteryzować się dość zróżnicowanym składem. Oznacza to, że warto zwrócić na tę kwestię uwagę i dobrać produkt, który w największym stopniu będzie dla nas użyteczny i będzie miał szansę pozytywnie zaskoczyć nas swoją skutecznością w działaniu. Skuteczność ta, w dużej mierze zależna jest od pH wody, jaką wlewamy do basenu. Warto więc sprawdzić tę kwestię przed dokonaniem zakupu konkretnego preparatu.