Jak powszechnie wiadomo, w Polsce oraz w większości Europejskich krajów, marihuana jest całkowicie nielegalna. Występują oczywiście wyjątki, jakimi są np. Holandia i Czechy, ale są to przypadki niszowe. Czy oznacza to jednak, że wszystko co związane z marihuaną jest surowo karane przez polskie prawo? Oczywiście, że nie,samo posiadanie nasion marihuany jest całkowicie legalne. W poniższej publikacji opiszę jakie są legalne metody postępowania z nasionami marihuany.

Zastosowanie i rodzaje nasion marihuany

marihuana nasionaTo, że hodowla nasion marihuany jest surowo zakazana, wie bardzo dobrze każdy z nas. Możemy jednak wykorzystać je to zupełnie innych celów, za które nie będą nam grozić żadne konsekwencje. Legalnie z nasionami marihuany, możemy postępować na trzy sposoby. Pierwszym jest kolekcjonerstwo. W internecie jest bardzo dużo sklepów, w których możemy zamówić przeróżne odmiany nasion marihuany. Wystarczy, że wpiszemy w wyszukiwarce frazę o treści: marihuana nasiona, a po chwili ujrzymy dziesiątki propozycji kupna nasion w przeróżnych sklepach internetowych jak i stacjonarnych. Średnia cena, wynosząca za ziarno marihuany oscyluje w granicach trzydziestu złotych. Jeżeli chcemy, może oczywiście kupić tańsze nasiona, będą one jednak jak najbardziej pospolite i mało interesujące. Występują również zdecydowanie droższe okazy. Legendarnymi rodzajami są: AK-47, White Widow oraz Jack Herer. Jeżeli chcemy zaoszczędzić trochę pieniędzy, to warto zastanowić się nad zakupem hurtowym. Sklepy bardzo często oferują w takich przypadkach bardzo korzystne rabaty a sama wysyłka jest po prostu za darmo. Drugim sposobem legalnego wykorzystania nasion marihuany jest ich konsumpcja. Nasiona konopi nazywane są często idealnym dopełnieniem każdej diety. Oprócz zawartości dziesięciu aminokwasów, posiadają niezbędne dla każdego organizmu kwasy omega-6 i omega-3. Poprawiają one profil lipidowy krwi i tym samym zmniejszają ryzyko powstania udaru, zawału serca a nawet miażdżycy. Regulują również trawienie, wpływając pozytywnie na pracę układu pokarmowego.

 Ostatnim sposobem, nieco rzadziej używanym niż dwa powyższe, jest palenie nasion jako kadzidełka. Nasiona marihuany, zależnie od odmiany posiadają różną woń i różną jej intensywność. Niektóre wydają nieprzyjemne zapachy, a wręcz śmierdzą. Większość zapachów jednak działa bardzo uspokajająco, a ich woń jest bardzo przyjemna do wdychania.