Mierzeja Wiślana to jedno z piękniejszych miejsc w Polsce. Mnóstwo małych i urokliwych miasteczek takich jak Krynica Morska, czy Stegna każdego roku odwiedzane są przez rzesze turystów z całego kraju. Nic w tym dziwnego, gdyż są tu lasy, wydmy oraz jedne z najpiękniejszych piaszczystych plaż w Polsce. Nadto jest tu mnóstwo lodziarni oraz miejsc do zabawy. 

Latem warto posłać dziecko na zieloną szkołę

stegna zielone szkołyMiasteczko Stegna położone jest właśnie na Mierzei Wiślanej. Ma ono bezpośredni dostęp do Morza Bałtyckiego z jednej strony, z drugiej zaś otacza je Zalew Wiślany. Takich miejsc w Polsce jest niewiele, a mikroklimat służy rozwojowi turystyki. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, iż gdy chcemy zaplanować wakacje dla naszych młodszych lub starszych dzieci, warto skorzystać z biur podroży oferujących takie letnie wakacje, stegna zielone szkoły. Na takich wakacjach nasze dzieci nie będą się nudzić i zawsze spotkają swoich rówieśników , z którymi będą mogli grać w piłkę nad morzem lub jeść lody w centrum miasteczka. Zielone szkoły to idealne obozy rekreacyjne dla młodzieży, gdyż łączą odpoczynek ze zwiedzaniem. Nasze dzieci zawsze mają zapewnioną opiekę wychowawców, więc nie musimy martwić się o ich bezpieczeństwo. Zielone szkoły zwykle organizowane są w pensjonatach lub domkach wypoczynkowych położonych w lesie. Wychowawcy zawsze pilnują, by zapewnić dzieciom i młodzieży coraz to nowe atrakcje, takie jak gra w siatkówkę na plażowy, rejsy statkiem po Zalewie Wiślanym. Nasze pociechy mają możliwość spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu w towarzystwie swoich rówieśników. Nadto, Stegna oferuje takie atrakcje, jak parki linowe, czy wystawy zabawek z jajek z niespodziankami, co wyróżnia tę miejscowość od innych na Mierzei Wiślanej.

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, iż takie wakacje, jak stegna zielone szkoły nasze dzieci będą długo pamiętać. Będą spędzą czas nad morzem, zawrą nowe znajomości. Będą miały także możliwość odwiedzenia sąsiednich nadmorskich miasteczek, takich jak Krynica Morska, czy Sztutowo, w którym mieści się obóz koncentracyjny z czasów II wojny światowej. 

Kategorie: Turystyka