Turystyka kajakowa zyskuje coraz więcej wielbicieli. Rzesze osób w każdym wieku wybierają się na weekend albo na cały urlop na kajakowe spływy. Trudno się dziwić, skoro infrastruktura się poprawia, a pięknych krajobrazów i rzek mamy bardzo dużo. Warto więc skorzystać z ich uroków, spędzić trochę czasu na łonie natury, a przy okazji włączyć tryb aktywny.

Na Podlasiu jest wiele możliwości kajakowych spływów

spływy kajakowe podlasieŻeby skorzystać z możliwości, jakie oferują spływy kajakowe, nie trzeba wyjeżdżać daleko. Praktycznie w każdej części Polski znajdzie się miejsce, które daje szansę na wypłynięcie. Co więcej, wypożyczalnie sprzętu, przystanie kajakowe, pola namiotowe w pobliżu rzek – to wszystko zachęca, by w kajaku spędzić cały urlop. Przyjemne można połączyć z pożytecznym, w końcu aktywny tryb życia to zdrowy tryb, a przy okazji można zwiedzić piękne zakątki Polski. Przykład? Choćby Podlasie, które oferuje mnóstwo możliwości. Jednym z najpopularniejszych szlaków jest ten prowadzący Czarną Hańczą. Można popływać po jeziorach, pokonać także Kanał Augustowski. Jeśli chodzi o spływy kajakowe podlasie oferuje znakomitą infrastrukturę. Wspomniane już przystanie, miejsca noclegowe, w których można wypożyczyć kajak. Także zorganizowane dla większych grup spływy są na porządku dziennym. Nie ma więc na co czekać. Warto choć na chwilę odpocząć od codziennego zgiełku i pośpiechu. W pięknych okolicznościach przyrody naprawdę można odetchnąć i naładować akumulatory.

Spływy kajakowe to propozycja dla osób w zasadzie w każdym wieku, dla par, dla większych grup, choćby szkolnych czy firmowych. To nie tylko aktywność fizyczna i odpoczynek w otoczeniu natury. To świetna zabawa, o której można wspominać miesiącami. W wielu miejscach zdają sobie z tego sprawę, dlatego nie ma się co dziwić, że tak mocna stawia się właśnie na turystykę kajakową.