Pogrzeb bliskiej osoby to zawsze ciężkie przeżycie. Pracownicy domów pogrzebowych doskonale zdają sobie z tego sprawę, dla tego też dokładają wszelkich starań, żeby wszystko przebiegało bardzo sprawnie. Odnoszą się do bliskich zmarłej osoby z szacunkiem i współczuciem.

Krematoria z Warszawy zajmują się paleniem zwłok

kremacja zwłok warszawaŚmierć jest nieuchronną konsekwencją życia. Zwłoki po śmierci trafiają zazwyczaj do kostnicy, skąd są następnie transportowane do domu pogrzebowego. Zwłoki są chowane w trumnie. Jest to zwyczaj praktykowany od wielu lat w różnych miejscach na świecie. Od jakiegoś czasu jednak coraz więcej osób decyduje się na kremację zwłok. Wówczas ciało trafia do specjalnego pieca, gdzie jest spalane. Ze zwłok pozostaje jedynie popiół. W wielu miastach w Polsce odbywa się kremacja zwłok Warszawa jest jednym z takich miast. W stolicy znajduje się co najmniej kilka funkcjonujących krematoriów. Ponadto też na cmentarzach znajdują się specjalne miejsca, gdzie można umieścić urnę z prochami zmarłego. Kremacja zwłok kosztuje o wiele mniej niż tradycyjny pogrzeb. Ponadto jest to lepsze rozwiązanie z punktu widzenia zagrożeń epidemiologicznych. Podczas powodzi, które zalewały również cmentarzy, dochodziło do wypływania zwłok na powierzchnię. Stwarza to poważne zagrożenie wybuchu epidemii. Skremowanie ciała bliskiej osoby i umieszczenie prochów w urnie z pewnością jest godną formą pochówku. Po zmarłej osobie pozostanie pamięć i wspomnienia.

Coraz więcej warszawiaków decyduje się na kremację zwłok po śmierci. Jest to z pewnością korzystne rozwiązanie. Istnieje wiele powodów, dla których warto zdecydować się na kremację. Przede wszystkim taka forma pochówku jest o wiele tańsza, ponadto łatwiej jest znaleźć dogodne miejsce na cmentarzu, gdyż urna z prochami jest niewielka.